Strona główna > Kuchnia > Dekopon, inaczej sumo citrus ;)

Dekopon, inaczej sumo citrus ;)

W kategorii:Kuchnia     Autor:   Karolina Moscicka     Rok:   2018

Co to jest sumo citrus i jak smakuje? Gdy zobaczyliśmy ten nietypowy owoc w naszym Publixie, postanowiliśmy go wypróbować. :)

Sumo citrus rzeczywiście z wyglądu kojarzy się z sumo. :D Ponieważ nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z tym owocem, postanowiliśmy go spróbować. :)

Baaardzo łatwo się obiera i smakuje podobnie do pomarańczy i mandarynki, jednak jest delikatniejszy. :) Nam bardzo smakował. :)

Zaczęłam szukać informacji o tym owocu w Internecie. Jego nazwa to Dekopon, a w USA sprzedawany jest właśnie pod nazwą „sumo citrus”. Z tego co wyczytałam, dekopon powstał w wyniku genetycznej modyfikacji w Japonii w 1972 roku. Jest uprawiany nie tylko w Japonii, ale również m.in. w Brazylii, Korei Północnej jak również w USA (prawdopodobnie w Kalifornii).

Jeden średniej wielkości dekopon ma ok. 100% dziennego zapotrzebowania na witaminę C! Zawiera też m.in. potas i witaminę A i ma mało kalorii.

Jego wadą jest niestety cena. Za jedną sztukę zapłaciliśmy $3.59. ;)

 


Karolina Moscicka

Mieszkam od ponad 4 lat w Sarasocie z moim mężem i 13-letnim synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, koniecznie się ze mną skontaktujcie na kierunekfloryda@gmail.com. Z chęcią pomogę również przy zakupie/sprzedaży/wynajmie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Tagi: ,

Dodaj komentarz